Make your own free website on Tripod.com
Home | HASTALIKLAR | BITKILERIN YARARLARI | PRATIK BILGILER | GÜZEL SÖZLER | CICEKLERIN DILI | CILT SAGLIGI | SAGLIGIMIZ BITKILER ve GIDALAR | SAGLIGIMIZ ve BESLENME | BTKSEL YAGLAR KULLANIM ALANLARI | RESIMLER | MESAJLAR

gelincik742

SAGLIGIMIZ BITKILER ve GIDALAR

Sağlığımızda Mucizeler Yaratan Bitkiler
Formunuzu korumak, sağlıklı olmak, dinç ve enerjik hissetmek, hastalıklardan korunmak, uzun ve iyi yaşamak için ne yediğiniz çok önemli.

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın en ideal yolu bol bol meyve ve sebze yemektir. Yapılan son araştırmalar da gösteriyor ki bitkiler, sahip oldukları güçlü bileşimlerle bağışıklı sistemimizi güçlendirip, hastalıklardan korunmaya ve fazla kilolardan kurtulmaya büyük katkı bulunuyorlar.

--İşte Bitkilerin Mucizesi--

Bitkiler içeriklerinde bulunan kimyasallar sayesinde vücudumuzu her türlü olumsuz dış etkene karşı güçlendirir. Özellikle bazı bitkilerin mükemmel birlikteliği tam anlamıyla mucizevi etkiler yaratıyor. Peki ya siz ve sizin seçtiğiniz meyveler, salatalar bu mükemmel birlikteliğe ne kadar yakın?
Dünya üzerinde yaklaşık 250.000 adet bitki kimyasalı bulunmakta. Bitki kimyasalları, vücuda girdileri andan itibaren hücrelere kadar işliyor ve daha çok diabet, birçok kanser tipi, kalp hastalıkları, yaşa bağlı körlük ve alzheimer hastalığına karşı vücudun direncini artırıyor.

Örneğin bitki kimyasalına sahip, doymuş yağ oranı yüksek yiyecekleri tüketmenin kalbi koruduğunu biliyor muydunuz? Ya da avokadonun içerdiği luteinin birçok kanser türüne ve göz hastalıklarına karşı koruyucu bir kimyasal olduğunu? Veya yaban mersininin yaşlanma etkilerini azalttığını? Ve bitki tohumu ve kabuklu yemişlerde bulunan kimyasalların kolon, göğüs ve prostat kanserini önlemeye yardımcı olduğunu?

Bitkilerin mucizelerinin olumlu etkilerini gözlemleyebilmek için vejeteryan olmaya gerek yok. Yalnızca yaşamınıza biraz daha fazla baklagil, tahıl, yemiş ve bitki tohumu katın, kendiliğinden nasıl ideal kilonuza kavuştuğunuzu sevinçle izleyin.

--SÜPER YİYECEKLER!!!--

Bitkisel yiyeceklerin herbiri içlerinde benzersiz kimyasallar barındırır. Bir arada tüketildiklerinde ise eşsiz bileşim yaratırlar.

Brokoli, lahana ve kıvırcık lahana: Kolon kanseri riskini azaltırlar.

Havuç, mango ve balkabağı: Bu turuncu renk yiyecekler, içerdikleri betakaroten sayesinde akciğer ve mide kanserlerinin oluşumunu engellerler.

Turunçgiller, kırmızı elma ve tatlı patates: Flavonoid içerirler ve kanser türlerine karşı etkin bir koruyucudurlar.

Sarımsak ve soğan: Yüksek tansiyon, mide kanserine karşı koruyucudur ve sindirim sistemini düzenler.

Kırmızı üzüm, yaban mersini ve çilek: Kalp sağlığını korur.

BİTKİSEL KARIŞIMLAR
 
 

 
 
 
 
 
 
ERKEK KUVVET MACUNU
 
Güç Kuvvet verici özelliği olan Yorgunluk Bitkinlik Sinir Bozukuluğ Cinsel İsteksizlik hallerinde etkili 41 çeşit bitkiden hazırlanmış karışım
 
ASTIM BRONŞİT MACUNU
 
Astım Bronşit Rahatsızlıklarında Üst solunum yolları enfeksiyonlarının giderilmesinde etkili bronşları temizleyici nefes almayı kolaylaştırıcı öksürük ve bagam söktürücü bitkilerden hazırlanmış karışım.

BALLI KUDRET NARI MACUNU
 
Mide ağrıları Mide Ülseri Mide Bağırsak Gazlarının atılması Mide Krampı Mide Zafiyeti Hazımsızlık Kolit Gastiritte etkili Bitkisel Karışım

DOĞAL ve SAĞLIKLI ZAYIFLAMA MACUNU
 
Metabolizmanın çalışmasını sağlayan purguratif ve diüretik doğal bitkilerden hazırlanmış bitkisel karışım. 
 
BAYAN KUVVET MACUNU
 
Kadın hastalıkları, menopoz, adet düzensizlikleri, idrar yolu iltihaplanmalarında kullanılır.
 
 

Bilgi & iletisim AKTAR